Przejdź do treści

4 zawodniczki z Dolnego Śląska z awansem do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych w dyscyplinie gimnastyka artystyczna

Aż 4 zawodniczki z Dolnego Śląska z awansem do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych w dyscyplinie gimnastyka artystyczna w klasie III i bardzo dobre 5 miejsce UKS Kopernik Wrocław w Drużynowych Mistrzostwach Polski juniorek młodszych (klasa III) w gimnastyce artystycznej.

W dniach 1-3 kwietnia 2022 r. w Łodzi odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych klasy III w gimnastyce artystycznej oraz Eliminacje do XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Juniorek Młodszych (klasa III). Województwo dolnośląskie reprezentowało 6 zawodniczek:

UKS Kopernik Wrocław: Aleksandra Zając, Natalia Maciejowska, Wiktoria Hamera, Lena Kaiser

DOŚ AZS Wrocław: Safiie Amietova

UKS Gimart Siechnice: Maria Rubaszewska

Kwalifikację do OOM III klasy uzyskały aż 3 zawodniczki UKS Kopernik Wrocław (Zając, Maciejowska, Hamera) oraz 1 zawodniczka DOŚ AZS Wrocław (Amietova). Dodatkowo drużyna Kopernika Wrocław w składzie: Aleksandra Zając, Natalia Maciejowska, Wiktoria Hamera zajęły bardzo dobre V miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych (klasa III) w gimnastyce artystycznej. 4 zawodniczki z uzyskaną kwalifikacją wystartują w połowie maja w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych, która odbędzie się w Białymstoku.

Skip to content